LH-VF 20E VTOL Kanatlı İnsansız Hava Aracı

LH-VF 20E VTOL Kanatlı İnsansız Hava Aracı

VTOL, olarak isimlendirilen insansız hava araçlarının (Dikey Kalkış ve İniş - VTOL: Vertical Take-Off and Landing) kanatlarında 4, yatay kuyruğunda 1 olmak üzere toplam 5 motor bulunmaktadır. İHA bu motorlar sayesinde dikey iniş-kalkış ve ileriye doğru hareket edebilmekte, tüm platformlardan havalanabilmekte ve havada asılı kalabilmektedir. Son yıllarda özellikle askeri alanlarda, elde veya araçta kolayca taşınabilen, kısa sürede kullanıma hazır hale getirilebilen, ihtiyaç duyulan her yerden kalkış ve iniş yapabilen, faydalı yük taşıma kapasitesi yüksek, uzun süre havada asılı kalabilen, insandan mümkün olduğunca bağımsız sistemlere olan ihtiyaç giderek artmaktadır.

ürün bilgisi

Ürün Özellikleri
Uzunluk 1.2 m Kanat Genişliği 3.2 m
Azami Kalkış Ağırlığı 20.3 kg Azami Yük 3 kg
Uçuş Süresi 150 dk (3 kg lik yük ile) Maximum Hız 90 km/h
Maximum Kontrol süresi Uzaktan kumanda (manuel): 1km Yer istasyonu (veri bağlantısı): 30km Mesafe Yarıçapı 90km
Seyir Hızı 78-90km/h Yükseklik 4800 m
Maximum Rüzgâr Direnci 12m/s (6 derece) Sıcaklık -10℃+45℃;
Batarya 2*8000mAh-6S
1*56000mAh-6S Li batarya
Batarya boyutu 40*30*20

Genel

Son yıllarda elde veya araçta kolayca taşınabilen, kısa sürede kullanıma hazır hale getirilebilen, ihtiyaç duyulan her yerden kalkış ve iniş yapabilen, faydalı yük taşıma kapasitesi yüksek, uzun süre havada asılı kalabilen, insandan mümkün olduğunca bağımsız sistemlere olan ihtiyaç giderek artmaktadır. Sabit kanatlı İHA’ların taktik seviyede kullanım alanlarında çok sorun yaşanmasa da operasyonel seviyede kullanılan İHA’larda karşılaşılan en büyük sorun kalkış mesafesidir. Kullanıldığı arazide her zaman yeterli mesafe bulunamadığı için söz konusu İHA’ların tercih edilmesi zorlaşmaktadır. Bu sorunu aşmak için döner kanatlı sistemler kullanılmaya çalışılsa da bu sistemlerin uzun süre havada kalabilme ve uzun mesafe uçuşu yapabilme özelliklerinin olmamasından dolayı sıkıntılar yaşanmaya devam etmektedir. Bu kapsamda yapılan araştırmalar birbirine yakın özelliklerdeki mini sabit kanatlı İHA’ların döner kanatlı İHA’lara göre yaklaşık iki kat daha fazla havada kalma sürelerinin olduğunu göstermektedir.


Avantaj Özellikleri

Uçak platformu, dikey olarak kalkış ve iniş yapabilen sabit kanatlı ve dört motorlu kompozit düzende bir Drone’dur. Kalkış ve iniş sırasında pist veya platforma ihtiyaç duymaz, bu da kalkış ve iniş koşullarını kolaylaştırır. Gövde, entegre kompozit malzemeden imal edildiğinden Drone’nun yapısı, faydalı yükü artıracak şekilde güçlü ve hafiftir. Dikey güçlü kalkış için, kalkış ve inişi daha kararlı hale getiren bir lityum pil ile beslenen elektrik motoru kullanır. Su geçirmez özelliği ile deniz üzerinde rahatça kullanılır. Modüler tasarım olarak nakliyesi, bakımı, montajı ve demontaj uzmanlık gerektirmeden yapılabilir.


Opsiyonel Aksesuarlar

Benzer Ürünler